Chcesz zamówić outdoorową zdjęcia biznesowe dla pracowników firmy i zastanawiasz się, kiedy najlepiej zorganizować sesję? Weź pod uwagę kilka istotnych kwestii. Pora roku i dnia odgrywa tutaj spore znaczenie, jeśli zależy Ci na fotografiach dobrej jakości. 

Dziś odpowiemy na pytanie, kiedy najlepiej przeprowadzić sesję zdjęciową w firmie. Wybrać naturalne światło dnia czy może zdecydować się na zdjęcia w biurze? Odpowiedź znajdziesz w kolejnych akapitach.

Sesja zdjęciowa w plenerze:

Warto wziąć pod uwagę aktualną porę roku i sprawdź pogodę na najbliższe dni. Outdoorowe sesje wykonujemy zazwyczaj między Kwietniem a Listopadem. Jest wtedy na tyle ciepło aby wytrzymać chociaż te kilkadziesiąt minut na zewnątrz. Istotna jest również pogoda. O ile pełne zachmurzenie wpływa korzystnie na sesję, bo nie stoimy w pełnym słońcu, które robi często niekorzystnie cienie to w deszczu nikt nie będzie pozował. Jeśli fotografujemy duży zespół (30-50 osób) to trzeba wziąć pod uwagę, długość dnia i fakt, że warunki miedzy pierwszym, a ostatnim zdjęciem mogą się zmieniać.

Sesja zdjęciowa w przestrzeni biurowej z naturalnym oświetleniem:

Mimo, że mamy dach na głową w razie opadów oraz klimatyzacje w przypadku upałów to bazując na oświetleniu słonecznym pora roku i dnia również ma znaczenia. Przy biznesowej sesji zdjęciowej w biurze ważne jest aby nie było pełnego zachmurzenia, które blokuje promienie słoneczne. Jeśli planujemy całodniową sesję dla dużego zespołu to dobrze aby mieć jak najdłuższy dzień by o 15:00 nie zrobiło nam się ciemno. Bardzo ważne jest zatem aby dopasować sesję zdjęciową do warunków atmosferycznych i w przypadku krótkiego dnia rozłożyć sesję na dwa lub więcej dni zdjęciowych.

Indywidualna sesja zdjęciowa w plenerze:

Organizacja takiej sesji dla jednej osoby lub kilkuosobowego zespołu jest dużo prostsze. Po pierwsze sesja zajmuje mniej czasu więc nawet przy krótkim dniu lub opadach w drugiej części dnia wyrobimy się ze zdjęciami. Dodatkowo, dużo łatwiej zmieniać scenerie i lokalizacje do zdjeć co daje nam większą różnorodność teł, kadrów czy oświetlenia. Po trzecie zmieniające się warunki oświetleniowe wpływają korzystnie na sesję zdjęciową dając nam część sesje w ostrym świetle, część przy miękkim oświetleniu przez chmury, a na koniec ciepłe i klimatyczne oświetlenie podczas złotej godziny.

Strobist – czyli doświetlanie lampami błyskowymi światła zastanego.

Aby utrzymać jednolite oświetlenie przy profesjonalnej sesji zdjęciowej dla kilkudziesięciu osób, a jednocześnie zachować ciekawą scenerie biurową lub outdoorową możemy doświetlić fotografowaną osobą lampami błyskowymi. Jest to do zrobienia zarówno w biurze jak i w plenerze korzystając z generatora przy lampie. Takie zabiegi pomogą również w słabo oświetlonych pomieszczeniach. Ponadto dodanie światła błyskowego do zastanego może zapewnić ciekawy efekt finalny, który wyróżni zdjęcia na tle konkurencji.

Jak widać, pora dnia i roku mają duże znaczenie przy planowaniu sesji zdjęciowej. By być pewnym, że zdjęcia wyjdą korzystnie, najlepiej ustalić tę kwestię z profesjonalnym fotografem. Najlepiej jeszcze przed rozpoczęciem spotkania, na którym będzie robił zdjęcia. Chętnie ustalimy z Tobą najlepszy wariant sesji zdjęciowej dopasowanej do Waszych potrzeb.