Na początku 2020 świat, który znaliśmy, wywrócił się do góry nogami. Wraz z nadejściem epidemii koronawirusa musieliśmy mocno przeorganizować nasze życie. Wiele branż zawiesiło swoją działalność. Ograniczyły się nasze możliwości dostępu do różnych dóbr i aktywności, które do tej pory były dla nas oczywiste.

Podobnie jest z branżą fotograficzną. Wiele się zmieniło. Większość projektów, szkoleń i spotkań branżowych musiało przenieść się do internetu lub odwołanych. Z drugiej strony wizerunek biznesowy online jeszcze nigdy nie był tak istotny i wiele firm przeniosło swoje działania biznesowe do internetu. To przełożyło się na zwiększoną ilość sesję biznesowych i produktowych. Część zakazów została jednak zniesiona, dzięki czemu możemy wykonywać sesje w studio i na świeżym powietrzu. Jak zatem wygląda sesja zdjęciowa w nowej rzeczywistości? Tego dowiesz się z dzisiejszego artykułu.

Reżim sanitarny na planie zdjęciowym

Tak jak wszędzie, na planie zdjęciowym też obowiązuje pewien reżim sanitarny. Stosujemy się do wytycznych, aby móc pracować w bezpiecznych warunkach.

  • Pierwszą zmianą jest obowiązek noszenia maseczek. My, będąc w pracy, zawsze mamy na sobie maseczkę. Jeśli jest to możliwe, prosimy o to samo naszych klientów. Oczywiście w przypadku gdy maseczka przeszkadza w wykonaniu zaplanowanych zdjęć, klienci nie muszą jej mieć na sobie w czasie sesji.
  • Sesje zespołów powyżej 20 osób staramy się dzielić na etapy lub nawet całkiem osobne dni zdjęciowe aby ograniczyć kontakt całego kilkudziesięcioosobowego zespołu w jednym czasie. Często sesja zaczyna się rano dla pierwszej części zespołu, następnie jest godzinna przerwa z wietrzeniem pomieszczenia i dopiero po niej przychodzi druga część zespołu.
  • Podczas fotografowania zachowujemy także bezpieczną odległość, co często dzieje się w sposób naturalny. 
  • Sprawą oczywistą jest dla nas dezynfekcja powierzchni i przedmiotów znajdujących się w studio. Robimy to regularnie, stosując odpowiednie środki odkażające.

Skoro wiecie już, że podczas sesji zdjęciowych nie grozi Wam niebezpieczeństwo, może to dobry czas, żeby pomyśleć o przygotowaniu do „ponownego wejścia do gry” i wykorzystaniu czasu zwolnienia rynku na sprawne opracowanie materiałów promocyjnych? W tym zdjęć, na które nigdy nie mieliście czasu?

Sesje na świeżym powietrzu

Wraz z nadejściem wiosny, zachęcamy do skorzystania z sesji zdjęciowych zaaranżowanych outdoorowo. Jesteśmy w stanie zorganizować sesje miejskie, sesje biznesowe i produktowe, jak również te sesje prezentujące usługi. Praca na świeżym powietrzu lepiej wpływa na nasze samopoczucie, a do tego możemy uchwycić przedsiębiorców na tle ciekawej biznesowej scenerii. Naturalne światło również działa na korzyść zdjęć i wbrew pozorom nie musi świecić pełne słońce.

Jeśli jednak zależy Wam na sesji w studio – również istnieje taka możliwość. Klientów przyjmujemy pojedynczo, odpowiednio przygotowując wcześniej przestrzeń zdjęciową pod kątem obowiązujących restrykcji sanitarnych. W pomieszczeniu nie ma tłoku, znajdują się tam tylko osoby czynnie biorące udział w płynnym przebiegu sesji. Za każdym razem staramy się stworzyć jak najbardziej komfortowe warunki pracy i poświęcić naszym klientom tyle czasu, ile potrzebują.

Obostrzenia a profesjonalizm usług

Mimo obowiązujących reżimów sanitarnych jakość naszych usług nie uległa zmianie. Nadal wkładamy w pracę całe serce i zaangażowanie. Wiemy jednak, że – zwłaszcza teraz – życie pisze różne scenariusze, dlatego pozostajemy z klientami w stałym kontakcie i staramy się być jeszcze bardziej elastyczni.

Sesja zdjęciowa a obostrzenia sanitarne – jak wygląda plan zdjęciowy w czasach koronawirusa