Chcesz promować swoją działalność w Internecie za pomocą fotografii, jednocześnie przyciągając uwagę klientów. W dobie mediów społecznościowych, kiedy czas aktywności odbiorcy treści skraca się do zaledwie ośmiu sekund, jest to niełatwe zadnie. Korzystanie z aplikacji do edytowania zdjęć może pomóc zbliżyć się do sukcesu.

W dzisiejszym artykule zebraliśmy najważniejsze informacje o trzech aplikacjach, z których powinieneś korzystać, aby podnieść poziom komunikacji z odbiorcami i skupić ich uwagę.

Adobe Lightroom CC

Wersja popularnego oprogramowania komputerowego zapewnia dostęp do profesjonalnych narzędzi, abyś mógł edytować zdjęcia mobilnie. Działa nawet z plikami RAW – wysokiej jakości formatem obrazu popularnym wśród zdjęć wykonywanych przez fotografów.

Jedną z największych zalet tej aplikacji jest to, że nie stara się robić wszystkiego. Nie znajdziesz tutaj naklejek, animacji ani emoji, ale uzyskasz precyzyjną kontrolę ziarna nad swoim obrazem i ten sam zestaw narzędzi, które znajdziesz w Lightroom na komputerze. Aplikacja koncentruje się na zapewnieniu zestawu wysokiej jakości narzędzi do regulacji (przedstawionych jako proste suwaki). Umożliwiają one dostosowanie światła, koloru czy zniekształceń.

Snapseed

Snapseed od firmy Google, rywalizuje z edytorami zdjęć na komputery dzięki ogromnemu zakresowi funkcji i intuicyjnemu interfejsowi. Tak jak można się spodziewać, ta bezpłatna aplikacja do edycji zdjęć zawiera szereg gotowych filtrów. Jednak w przeciwieństwie do większości innych aplikacji możesz edytować gotowe filtry, a nawet tworzyć własne od podstaw. Ma również wszystkie klasyczne narzędzia, takie jak kadrowanie, prostowanie, ramki, nakładanie tekstu, winiety i wiele innych. Funkcja wyostrzania nie powoduje zepsucia jakości obrazu.

Snapseed wyposażony został również w funkcję precyzyjnego maskowania, która umożliwia edycję głębi ostrości – fotografowie często korzystają z tej możliwości – tło staje się rozmyte a pierwszy plan wyostrzony.
W aplikacji znajdziemy też narzędzie „Selective Adjust”. Pozwala na wybranie określonego obszaru zdjęcia i dostosowanie nasycenia, kontrastu oraz jasności pojedynczego punktu. Co więcej, aplikacja zapisuje historię zmian, dzięki czemu w dowolnym momencie można powrócić do poprzedniej wersji zdjęcia.

VSCO

Podobnie jak Instagram, VSCO łączy kamerę, narzędzia do edycji i społeczność internetową. Bezpłatna aplikacja zapewnia zestaw filtrów, które sprawiają, że zdjęcia wyglądają tak, jakby były zrobione analogowym aparatem filmowym. Filtry aplikacji można również regulować za pomocą prostego suwaka.

Aplikacja ma również wszystkie standardowe narzędzia do edycji, takie jak korekty, kadrowanie, obramowanie czy winiety. Możesz również użyć VSCO do regulacji ekspozycji, kontrastu, temperatury lub odcieni skóry. Gdy skończysz edytować zdjęcie, możesz udostępnić je społeczności VSCO lub innej sieci społecznościowej, np. użytkownikom Instagrama.

Którą aplikację wybrać?

Istnieje wiele aplikacji do edycji zdjęć, które oferują różne funkcje. Aby znaleźć najlepszą dla siebie i swojej marki, musisz najpierw pomyśleć o tym, co chcesz osiągnąć, a następnie przetestować wiele z nich, by znaleźć odpowiednią dla siebie. Żeby zachować spójność w komunikacji, proponujemy wybrać jedną lub dwie i opanować je do perfekcji.

zdjęcie