Zdjęcia biznesowe

Przywódcy polityczni od zawsze rozumieli siłę portretowania. Portret Henryka VIII z 1537 roku – bogato ubrany, o postawnych ramionach i szeroko rozstawionych nogach – emanuje autorytetem i męskością. Obraz Napoleona z 1806 roku autorstwa Ingresa, z berłem w ręku na tronie sprawia, że nowo koronowany cesarz wygląda na niezwyciężonego.

Od początku XX wieku zdjęcia przywódców politycznych w dużej mierze wzorowane były właśnie na obrazach. W reżimach totalitarnych pozostają oni hagiograficzni, celebrując mądrość, piękno i ludzkość dyktatorów. W krajach demokratycznych portrety są bardziej zrównoważone.

Fotografia biznesowa polityków jako strategia komunikacji

Wraz z pojawieniem się internetu, mediów społecznościowych i 24-godzinnych serwisów informacyjnych w telewizji, politycy mają szeroki wachlarz możliwości na prezentację swojego wizerunku. Jednak mimo to fotografia zdaje się mieć dla nich tak samo duże znaczenie jak wcześniej.

Język obrazu w znacznym stopniu przyczynia się do tego, jak oceniamy to, co widzimy. Dlatego właśnie fotografia często wykorzystywana jest w polityce w kontekście komunikacyjnym. Mimo, że zdjęcia pozostawiają więcej swobody interpretacji, ich przesłanie może dotrzeć do określonej grupy docelowej lepiej niż komunikacja werbalna. Jeden obraz nierzadko bywa wydajniejszy niż długie przemówienie.

Fotografia a wpływ na opinię publiczną

Zmiany w krajobrazie mediów i zachowaniach konsumentów w mediach społecznościowych spowodowały, że obrazy mają coraz większe znaczenie nie tylko dla samej komunikacji politycznej, ale również wpływają na opinię publiczną. Fotografia biznesowa wykorzystywana jest na partyjnych stronach internetowych, w biuletynach informacyjnych oraz na plakatach wyborczych. Budowanie pewnej narracji dla osobowości politycznych, a tym samym umacniania ich osobistej i zawodowej reputacji stało się nieodłącznym elementem kampanii wyborczych. Dobrze wykonane portrety stają się wizytówką kandydata.

Zatrudnienie profesjonalisty procentuje świetnymi fotografiami biznesowymi

Fotografie biznesowe w trakcie kampanii wyborczej to środek komunikacji między politykiem a odbiorcami. Świat widział wiele reklam politycznych, które wykonane były w wątpliwej jakości sposób i niestety uzyskały odwrotny efekt od zakładanego. Pamiętajmy, że zdjęcia przekraczają granice, przekazują informacje i nawet po zakończeniu kampanii wyborczej dobrze wykonane fotografie biznesowe można wykorzystać w innych materiałach promujących partię lub markę osobistą.

Chciałbyś podjąć współpracę z profesjonalistami w dziedzinie fotografii biznesowej? Sprawdź naszą ofertę na: http://pixagency.pl/fotografia-biznesowa/.

Menu