Zdjęcia biznesowe dla HRQ

Zdjęcia biznesowe dla HRQ

Przedstawiamy sesję wizerunkową dla HRQ. Wykonaliśmy zdjęcia biznesowe, które poprawiły wizerunek osób decyzyjnych w firmie.

Uśmiechać się czy nie? Kilka słów o mimice na fotografii biznesowej

Wizerunek biznesowy z roku na rok staje się coraz ważniejszy. Bez względu na profil działalności, wszystkie firmy powinny rozważyć uzyskanie spójnego wizerunku prezentowanego przez pracowników. Zdjęcia biznesowe wykorzystywane są już nie tylko na stronach internetowych, ale również w materiałach marketingowych, stopkach mailowych oraz zawodowych profilach społecznościowych.

Biznes się zmienia. Bardziej niż kiedykolwiek ludzie polegają na e-mailach oraz stronach internetowych – to pierwsze źródła pozyskania informacji. Spotkania twarzą w twarz są coraz mniej powszechne, jednak budowanie relacji jest nadal tym, co napędza sprzedaż. Jeżeli jeszcze nie miałeś okazji spotkać się osobiście, musisz polegać na swoim profesjonalnym portrecie, który reprezentuje Cię na wszystkich platformach społecznościowych i stronach www. Coraz więcej firm decyduje się na zorganizowanie sesji zdjęciowej i dodanie portretów pracowników na stronę internetową, aby nadać biznesowi ludzką twarz. Nic w tym dziwnego – to przecież ludzie tworzą firmę!

Jak dobrze wyglądać na biznesowym portrecie?

Wiele osób podczas sesji firmowych przyjmuje poważną minę i mocną postawę. Pamiętaj jednak, że to właśnie uśmiech może symbolizować tajemnicę Twojego sukcesu. Nie ma wątpliwości, że najlepszym uśmiechem jest ten autentyczny, a nie wyćwiczony. Rozświetla twarz i delikatnie marszczy kąciki oczu. Co uśmiech oznacza dla osoby oglądającej zdjęcie? Przede wszystkim wywołuje sympatię i buduje zaufanie.

Kiedy znajdujesz się przed obiektywem aparatu fotograficznego pamiętaj, że kąty są Twoimi przyjaciółmi. Staraj się nie stawać na wprost fotografa – kiedy ustawisz ciało choćby pod niewielkim kątem, będziesz prezentować się smuklej. Pamiętaj również, że prawidłowa postawa w dużym stopniu kształtuje całość Twojego wyglądu. Ciężar ciała powinien rozkładać się równomiernie na obu nogach.

Czego powinniśmy unikać podczas sesji biznesowej? Przede wszystkim jaskrawych kolorów, które będą odciągały uwagę od osoby znajdującej się na zdjęciu. Dodatkowo dobrą praktyką dotyczącą ubioru jest unikanie drobnych wzorów, takich jak kropki czy paski, często zniekształcające i prowadzące do nienaturalnych efektów.

Oczy odgrywają w fotografii kluczową rolę

Oprócz właściwej postawy i uśmiechu, to właśnie oczy odgrywają kluczową rolę w fotografii portretowej. Spojrzenie nadaje zdjęciu poczucie osobowości i tożsamości. Twoje oczy powinny być żywe i energetyzujące, a zarazem skupione. Podczas sesji staraj się myśleć o swoich motywacjach i aspiracjach. Takie drobne zabiegi myślowe dodają głębi naszemu spojrzeniu.

Menu