Zawartość strony internetowej firmy to kwestia pierwszorzędna. Aby w sposób wiarygodny zaprezentować swoją markę w sieci, strona musi zawierać kilka podstawowych elementów. Jednym z nich, obok informacji o firmie i oferowanych usługach, jest galeria zdjęć i dobrze przestawiony zespół w „o nas”. Dlaczego jest tak ważna? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Korzystny wizerunek firmy to klucz do sukcesu

Każda firma Tworząca strony www potwierdzi, że dobre zdjęcia użyte na stronie głównej witryny wynoszą ją na wyższy poziom. W zakładkach usługi, realizacje czy galerii zdjęć możesz umieścić fotografie różnego typu, które dodadzą wiarygodności Twojej firmy. To, co publikujesz na swojej stronie internetowej, ma realny wpływ na jej odbiór przez potencjalnych klientów i partnerów biznesowych. Przemyśl to, kompletując zdjęcia. Dobierz je adekwatnie do rodzaju swojej działalności. 

  • Jeśli zależy Ci na stworzeniu wizerunku poważnej instytucji, wykonaj portrety biznesowe, relacje ze szkoleń czy prowadzonych warsztatów. Możesz dołączyć też materiały pokazujące klientów, z którymi współpracujesz lub gotowe realizacje.
  • Jeśli chcesz osiągnąć efekt zmniejszania dystansu i partnerskiego nastawienia, opublikuj zdjęcia w ferworze codziennej pracy czy fotorelację ze spotkań integracyjnych Twoich pracowników. Mogą to być też zdjęcia pokazujące ducha współpracy i pozytywną, niekorporacyjną politykę firmy. Pamiętaj, że portrety wizerunkowe pracowników to nie tylko zdjęcia pod krawatem czy w koszuli.

Budowanie zaufania poprzez wiarygodne zdjęcia

Zdęcia mogę pokazać pokazują wiele i zbudować dobre pierwsze wrażenie. Szczególne te zrobione w naturalnych sytuacjach, bez sztucznego pozowania i kwaśnych min. Ważny jest prawdziwy uśmiech i profesjonalne podejście do każdego klienta. Pamiętaj, że zdjęcie silniej oddziałuje na odbiorcę niż sam tekst. Dlatego warto je umieszczać na stronie firmy i dać odbiorcy okazję na lepsze poznanie Twojej marki. Dzięki zdjęciom wysokiej klasy szybciej zbudujesz zaufanie potencjalnego klienta i zachęcisz go do kontaktu. Na stronie w prosty sposób można zaprezentować cały zespół z profesjonalnym zdjęciem i opisem stanowiska czy kariery. Dodatkowo takie zdjęcie kadra zarządzająca i pracownicy mogą dodać do stopek w mailu i na Linkedin aby przy każdym kontakcie podkreślać swój profesjonalizm.  Pokaż, że Ty i Twoi pracownicy jesteście profesjonalistami w swoim fachu. 

Wiele działań firmy w jednym miejscu

Zakładki ze zdjęciami to również sposób na pokazanie wielopłaszczyznowości Twojej firmy. Tutaj możesz umieścić zarówno zdjęcia Twojego zespołu, fotorelację z konferencji czy szkoleń, a także pokazać siedzibę i samo wnętrze biura (cecha charakterystyczna fotografii korporacyjnej). Zaprezentowanie się z wielu perspektyw korzystnie wpłynie na ogólne wrażenie odbiorcy. Najczęściej w firmach wykonujemy indywidualne portrety biznesowe, zdjęcia grupowe zespołów, zdjęcia w naturalnych ale zaaranżowanych sytuacjach z życia firmy, zdjęcia wnętrz oraz fotografię produktów/usług/realizacji świadczonych przed firmę. 

Nie masz pomysłu, jakie zdjęcia powinny prezentować Twoją firmę? Napisz do nas – na pewno wspólnie znajdziemy rozwiązanie jak możemy zbudować odpowiedni wizerunek. 

zdjęcie grupowe pracowników firmy