Tworzenie zdjęć produktowych nie należy do najłatwiejszych zadań, jednak w przypadku prowadzenia sklepu oferującego bogaty asortyment, jest to niejednokrotnie konieczne. Należy wiedzieć, jak robić dobre zdjęcia produktów, aby fotografie były atrakcyjne dla potencjalnego klienta, a co za tym idzie, lepiej się sprzedawały. 

Oprócz podstawowych zasad sesji produktowej warto wiedzieć, jak robić zbliżenia obrazu. To właśnie tym tematem zajmiemy się w dzisiejszym wpisie.

Po co robić zdjęcia produktów z bliska?

Duże zbliżenia ukazują detale, których nie widać na pierwszy rzut oka. Pokazują fakturę materiału, sposób łączenia poszczególnych elementów oraz tworzą wrażenie przystępności danej rzeczy. Oglądając ją bliska (nawet jeśli tylko na zdjęciu), odbiorca ma wrażenie, jakby niemal miał ją w swoich rękach.

To dobry sposób na zaprezentowanie jakości produktu oraz uwydatnienie szczegółów, które często decydują o ostatecznej decyzji kupującego. Skoro wiesz już, że takie zdjęcia są potrzebne w galerii, pora odpowiedzieć na pytanie, jak je wykonać i na czym się skupić.

Jak uchwycić detale na zdjęciach?

  • Podstawową zasadą, o której warto pamiętać, jest skupienie się na pierwszym planie zdjęcia.
  • Prezentowany produkt musi być dobrze wyeksponowany, by zwracał uwagę odbiorcy w pierwszej kolejności.
  • Skupiaj się na ostrym obrazie małych elementów, bo to one są najważniejsze na tym zdjęciu. Tło może pozostać rozmyte, aby nie rozpraszało uwagi i koncepcji zdjęcia.

W kwestii tła warto wybrać to neutralne, czyli najczęściej białe. Jest to standardowy sposób prezentowania produktów. Białe tło jest jednolite, delikatne oraz czyste. Dzięki temu odbiorca widzi wyraźnie wszystko, co jest zawarte na fotografii.

Nie zapomnij o odpowiednim oświetleniu. Światło dzienne może tu nie wystarczyć. Zaopatrz się w dobre lampy, które będą w stanie odpowiednio doświetlić produkt. Jasne, miękkie światło sprawdzi się tu idealnie.

Na koniec ważna rada: fotografowany z bliska produkt nie może mieć żadnych wad, defektów ani zabrudzeń! Przed rozpoczęciem sesji obejrzyj go dokładnie, aby się upewnić, że prezentuje się tak, jak powinien.

 

Jeśli szukacie pomocy w wykonaniu zdjęć produktowych w Krakowie, zapraszamy do kontaktu z PIX Agency!