Sesja modowa z udziałem dzieci – o czym warto pamiętać?

Prawie nikt z nas nie jest zaskoczony, kiedy mówi się o fotografii modowej dla dorosłych. Wiele iskrzących zdjęć przyciągających wzrok w formie reklam i bilbordów otacza nas każdego dnia. Ale co, jeśli przemysł mody dla dorosłych wkrótce będzie miał wielkiego i potężnego konkurenta? Obecnie to modowa fotografia dziecięca staje się najpotężniejszym z nich. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jak się do niej przygotować i w jaki sposób wesprzeć dziecko podczas jej trwania.

Odpowiednia agencja fotograficzna

W przypadku sesji modowej z udziałem dzieci musisz mieć pewność, że ty i twoje dziecko współpracujecie z profesjonalistami. Przed podjęciem współpracy przejrzyj portfolio online, aby upewnić się, że znajduje się tam sekcja ze zdjęciami modowymi. To ważne, ponieważ świadczy o doświadczeniu fotografów w tej kategorii.

Przed sesją zjedzcie pełnowartościowe śniadanie

Razem z dzieckiem zjedz porządne śniadanie. Pod żadnym pozorem nie pozwól dziecku nie jeść śniadania lub jeść mniejszą porcję niż zwykle, ponieważ sesja zdjęciowa to duży wysiłek fizyczny. W razie potrzeby również na sesję zdjęciową można wziąć jakąś przekąskę, która będzie bezpieczna dla ubrań i nie spowoduje plam, dlatego warto to wcześniej przemyśleć.

Nie trenuj dziecka, aby się uśmiechało

Staraj się nie robić tego przed sesją zdjęciową ani podczas jej trwania. Wymuszony uśmiech zawsze będzie łatwy do rozpoznania. Możesz być spokojny – dobra ekipa złożona z fotografa i jego asystentów zatroszczy się nie tylko o profesjonalne zdjęcia, ale również o dobrą atmosferę, która wywoła naturalny, piękny uśmiech dziecka. Naszym obowiązkiem jako osób dorosłych jest pomaganie dziecku w nowej, może lekko stresującej sytuacji. Jeden szczery uśmiech będzie cenniejszy niż sto przybranych nieszczerych min. Jeśli dziecko dobrze się bawi, na pewno zobaczymy to na jego twarzy.

Sesja modowa z udziałem dzieci - o czym warto pamiętać?Sesja modowa z udziałem dzieci - o czym warto pamiętać?

Bądź otwarty na pomysły fotografa

Idź na sesję z otwartym umysłem. Jeśli fotograf chce skonsultować z rodzicami pewne stylizacje, zaproponować nowe rozwiązania, przedyskutujcie razem z dzieckiem, czy wam to odpowiada i czy będzie czuć się dobrze. Jeśli już na początku wybierzesz agencję, której można zaufać, z pewnością wykona niesamowite prace, które będą powodem do dumy i świetną pamiątką po latach.

Jak zamienić sesję zdjęciową z dziećmi w dobrą zabawę?

Zrobienie zdjęć dziecka na kolanach rodzica lub w pokoju pełnym zabawek to nie trudne zadanie. Zupełnie inaczej jest podczas pokazu mody lub podczas sesji zdjęciowej do katalogu modowego. Fotografia mody dziecięcej ma jedną istotną cechę – przede wszystkim jej zadaniem jest prezentacja produktu. Dlatego, aby cały proces twórczy przebiegł pomyślnie, a dziecko świetnie się bawiło, najważniejszy jest dialog i współpraca między dzieckiem, fotografem i rodzicem.

Zobacz, jak poradziliśmy sobie w Pix Agency, realizując sesję modową z udziałem dzieci – https://pixagency.pl/profesjonalne-sesje-fotograficzne/.