Zdjęcia wizerunkowe zawsze mają na celu przedstawienie konkretnej osoby lub firmy w jak najkorzystniejszy sposób. Osoby wykonujące pewne zawody powinny szczególnie dbać o swój wizerunek w internecie. Jedną z takich grup są lekarze. Od tego, jak się zaprezentują na zdjęciach, może zależeć, czy pacjenci obdarzą ich zaufaniem. 

Jak zatem zrobić dobre zdjęcia i korzystnie zaprezentować się w swoim zawodzie? Czy warto zainwestować w profesjonalną sesję wizerunkową?

Zdjęcia wizerunkowe lekarza mogą być kreatywne i budować zaufanie między pacjentem a medykiemPortrety, które budują zaufanie — zdjęcia lekarzy wykonane przez eksperta od eksperta od zdjęć biznesowych w Krakowie

Lekarz to zawód zaufania publicznego. Od tego, jak jest postrzegany przez pacjentów, zależy jego popularność i dobra opinia w branży. Często zdanie na temat danej osoby wyrabiamy sobie właśnie poprzez to, w jaki sposób prezentuje się na zdjęciach publikowanych na swojej stronie internetowej lub na portalu zrzeszającym lekarzy różnych specjalizacji.

Obecnie duża część społeczeństwa, a szczególnie ludzie młodzi, szukają specjalistów w internecie: czytają opinie na ich temat, gromadzą informacje o doświadczeniu lekarza i jego podejściu do pacjenta. Jak wiadomo, pierwsze wrażenie jest najważniejsze i trudno je zmienić. Warto więc zadbać o swój wizerunek już na etapie tworzenia zdjęć wizerunkowych. To na ich podstawie można stwierdzić, czy dany lekarz wzbudza zaufanie i sympatię pacjenta, czy też jego wygląd nie zachęca do udania się do niego na konsultację.

Jak się dobrze zaprezentować na zdjęciach wizerunkowych?

Aby dobrze wyjść na zdjęciach wizerunkowych, które będą później publikowane w sieci, warto się do nich odpowiednio przygotować oraz zlecić ich wykonanie profesjonalistom. Oni wiedzą, jak należy ustawić osobę fotografowaną, skupiają się również na tych elementach, które powinny być najbardziej widoczne.

  • W przypadku zdjęć przedstawiających lekarzy fotografie powinny być proste i schludne – a sam lekarz powinien być w stroju, jaki nosi w pracy.
  • Na zdjęciu powinien być uśmiechnięty, zadbany, bez widocznych niedoskonałości na twarzy. W przypadku kobiet korzystny będzie lekki i naturalny makijaż.
  • Warto pokazać na zdjęciu również miejsce pracy – biurko w gabinecie lub atrybuty, z którymi na co dzień pracuje. Może być to stetoskop, tablica do badania wady wzroku lub fotel dentystyczny.
  • Ponadto, zdjęcie powinno być jasne i dobrze oświetlone – korzystnie wpływa to na odbiór tego, co się na nim znajduje.

Zdjęcia wizerunkowe lekarza mogą pokazywać również miejsce pracy, czyli gabinet i oswajać z jego wyglądem pacjenta.Gabinet lekarski na zdjęciach

Nowocześnie urządzony gabinet ma również niemałe znaczenie. Obecnie pacjenci zwracają uwagę, czy lekarze idą z duchem czasu i uczestniczą w różnego rodzaju szkoleniach i spotkaniach branżowych. Jest to ważny element budowania wizerunku. Świadczy o wiedzy i doświadczeniu danego specjalisty, które pomoże mu w postawieniu trafnej diagnozy. Sterylne warunki pracy i profesjonalne podejście do pacjenta to coś, co jest dziś niezwykle ważne. Elegancki wystrój wnętrza nawiązujący do specjalizacji lekarza również wzbudza pozytywne odczucia pacjenta.