Lokalizacja, jaką wybierzesz do zdjęć biznesowych, ma ogromny wpływ na efekt sesji. Pomaga w opowiedzeniu historii i oddadzą charakter branży. Dzięki sesji firmowej outdoorowej skutecznej przyciągniesz uwagę w biznesowych mediach społecznościowych lub witrynie internetowej.

Naszą rolą (jako fotografów) jest stworzenie takiego obrazu, który przemówi do Twoich potencjalnych klientów czy kontrahentów oraz zachęci do poznania marki. Aby to osiągnąć, wspólnie planujemy sesję zgodną z wartościami, jakie chcesz przekazać. Znalezienie odpowiedniego miejsca do zrobienia zdjęć biznesowych czy korporacyjnych w Krakowie, jest jednym z kluczowych elementów spójnej komunikacji marketingowej.

Sale konferencyjne, biuro partnera biznesowego lub przestrzeń coworkingowa

W Krakowie znajdziemy wiele sal konferencyjnych (zarówno w hotelach jak biurowcach) oraz przestrzeni coworkingowych, które są świetnym miejscem do organizacji sesji biznesowej. Najpierw sprawdzamy je i konsultujemy z Tobą online (byś mógł zobaczyć, czy pasują do Twojej marki i naszej wspólnej koncepcji), a następnie do każdego z tych miejsc możemy zabrać własne rekwizyty, które sprawią, że miejsce nieco spersonalizujemy. Proste sale konferencyjne, ze stołem w centralnym punkcie, dobrze sprawdzą się, jeśli Twoje zawodowe obowiązki opierają się pracy w grupie, spotkaniach i szkoleniu. Coworking natomiast wprowadzi luźniejszą narrację i nowoczesny sznyt. Warto zapytać partnera biznesowego czy nie udostępni swojej przestrzeni biurowej na sesję zdjęciowa np; w weekend aby nie kolidowała z ich obowiązkami.

Apartament lub dom pod Krakowem

Kraków oferuje szeroki wachlarz domów i mieszań wynajmowanych na Airbnb czy Bookingu. Jeśli więc zależy Ci na przestrzeni, w której poczujesz się komfortowo jak w domu, wynajem może okazać się doskonałym rozwiązaniem. Jest to opcja, dzięki której nie musisz przejmować się obecnością osób postronnych (jak np. w przypadku kawiarni lub plenerów) i skupić się na przebiegu sesji zdjęciowej. Część branż może prowadzić swój biznes z zdalnie z domu lub na homeoffice. Nie każdy też chce mieć wszystkie sesje zdjęciowe w biurze czy biznesowej scenerii. W takiej lokalizacji możemy również zaaranżować nasze mobilne studio zdjęciowe aby doświetlić kadr lub zrobić kilka ujęć jak w studiu.

Kawiarnie, restauracje, lobby hotelowe.

Kraków to miasto, w którym znajdziemy kawiarnie i restauracje z przepięknym, nietuzinkowym wystrojem oraz te klasyczne, eleganckie, urządzone ze smakiem. Każda z nich ma swój indywidualny klimat i charakter. Dodatkowo jeśli jesteś miłośnikiem kawy, nic nie stoi na przeszkodzie, aby stała się ona jednym z rekwizytów.

Sesja w warunkach outdoorowych

Portrety outdoorowe / plenerowe dają wrażenie lekkości i świeżości. Sprawiają również, że Twoja witryna internetowa ożywa, nabierając zupełnie nowego charakteru. Często też możemy trafić na warunki oświetleniowe, których daleko szukać w poprzednich ww. opcjach. Kraków oferuje całe mnóstwo lokalizacji na świeżym powietrzu, w których lub na których tle można zorganizować sesję biznesową. Mogą być to okolice licznych Krakowskich korporacji, centrów kongresowych, industrialnych budynków czy kameralnych biurowców, które często są bardzo fotogeniczne a u ich podnóża nie ma tłumów. Opcji jest bardzo dużo natomiast należy pamiętać, że w niektórych z nich trzeba mieć zgodę na wykonanie sesji.

Sesja zdjęciowa w otoczeniu natury

Nie należy zapominać, że część branż wpisuje się idealnie w zielone scenerie. Mogą to być firmy pracujące stricte outdoorowo jak projektant ogrodów, geodeta czy pośrednik nieruchomości specjalizujący się w sprzedaży gruntów. Przykładów jest wiele. Taka sesja oddaje faktyczny charakter ich branż, może wyróżnić się wśród sztywnych zdjeć konkurencji czy pokaże faktyczne warunki pracy. Dodatkowo kojarzy się ona z modną w ostatnich latach ekologią – wiele firm idzie w tym kierunku, a my możemy pokazać to w prosty sposób na sesji zdjęciowej w plenerze.

mężczyzna
Menu