Zdjęcia żywności dla Miodowy Piecyk

Zdjęcia żywności dla Miodowy Piecyk

Przedstawiamy realizację zdjęć żywności dla restauracji Miodowy Piecyk. Wykonaliśmy zdjęcia całego menu w różnych aranżacjach przy pomocy lamp studyjnych. Zdjęcia są wykorzystywane na stronie internetowej oraz Social Media.

Jak fotografować jedzenie?

Prawdą jest stwierdzenie, że jemy oczami. Dlatego też jedzenie stanowi doskonały przedmiot do fotografowania. Dzięki różnym konfiguracjom oraz szerokiej palecie kolorystycznej można osiągnąć niewiarygodne i artystyczne rezultaty. Wspaniała fotografia żywnościowa to coś więcej niż tylko uchwycenie tego, co znajduje się na talerzu. Podobnie jak w przypadku każdego innego gatunku fotografii, aby uchwycić jedzenie, należy przestrzegać pewnych zasad, które jak najlepiej oddadzą jego oszałamiające kolory, tekstury i kształty.

Zamień jedzenie w dzieło sztuki

Światło jest kluczem do tworzenia pięknych zdjęć martwej natury. Zawsze fotografuj żywność w taki sposób aby twoje danie było dobrze doświetlone z każdej strony. Niezwykle ważny jest również kolor. To on opisuje i stwarza przedsmak tego, co znajduje się na talerzu. Jeżeli pogoda sprzyja, możesz spróbować sfotografować jedzenie na zewnątrz. Dzięki takiemu zabiegowi stworzysz niepowtarzalny nastrój – w zależności od tego, czy ma to być zdjęcie jesiennej zupy dyniowej czy przedstawienie malinowej tarty idealnej na ciepłe, letnie dni.

Baw się kolorami

Wspaniałe w fotografii jedzenia jest to, że daje szansę na zabawę kolorami. Kolory mają duży wpływ na kompozycję i mogą wpływać na ogólny wygląd fotografii żywności. Pamiętaj, że ciepłe, ziemiste odcienie stworzą harmonijną kompozycję, wywołującą uczucie komfortu i spokoju, natomiast użycie kontrastujących ze sobą barw w kompozycji spowoduje przeciwny skutek. Takie połączenie wykreuje żywy, dynamiczny i ekscytujący obraz, który spotęguje emocje widza.

Wybierz właściwą perspektywę

Robiąc zdjęcia jedzenia, zawsze zastanów się, z jakiej perspektywy najlepiej ująć stworzoną kompozycję. Zdjęcie ”z góry” to najczęstszy wybór fotografujących jedzenie, szczególnie gdy żywność została ułożona na talerzu lub znajduje się w misce. Taka perspektywa posiada kilka zalet. Przede wszystkim pozwala na zawarcie wszystkich detali jedzenia oraz tła, a także podkreśla odważne kształty naczyń, sztućców czy innych przedmiotów tworzących martwą naturę.

Kompozycja to klucz w fotografii kulinarnej

Sposób rozmieszczenia jedzenia ma bardzo duży wpływ na ostateczny obraz. Kompozycja jest kluczem do doskonałej fotografii kulinarnej, a rozmieszczenie każdego elementu powinno być dokładnie przemyślane. Pamiętajmy jednak, że każdy obraz jest inny i nie znajdziemy jednej, uniwersalnej reguły świetnego zdjęcia. Dlatego najważniejszym narzędziem fotografa jest oko. Naucz się ufać swojemu narzędziu wzroku, a Twoje zdjęcia kulinarne przyciągną nie tylko fanów jedzenia.