Zdjęcia reklamowe dla Hako

Dlaczego warto zamówić profesjonalne zdjęcia na stronę internetową firmy?

Pod względem kosztów biznesowych profesjonalna fotografia jest często jedną z dalej lokowanych pozycji na liście. Niezależnie od tego, czy zakładasz zupełnie nową firmę, która buduje swoją stronę internetową po raz pierwszy, czy może posiadasz już dobrze prosperujące przedsiębiorstwo, które chce być konkurencyjne na każdym polu działania, stoisz przed wyborem – wykorzystać zdjęcia stockowe, których używają wszyscy czy zamówić profesjonalne zdjęcia?

Prawda jest taka, że każda firma, bez względu na branże, może, a nawet powinna, skorzystać z profesjonalnej fotografii. Niezależnie od tego, kim są twoi klienci i co sprzedajesz, wysokiej jakości zdjęcia są ważnym atutem, który przyczynia się do sukcesu marki. Dlaczego tak jest? O tym szerzej piszemy poniżej.

Fotografia stockowa vs. oryginalna fotografia na zamówienie

Fotografie stockowe to najbardziej oczywiste i popularne rozwiązanie, stosowane przez wielu posiadaczy stron internetowych. Jest to często niedroga, a czasem nawet darmowa opcja pozyskania zdjęć. I tutaj w zasadzie kończą się plusy, ponieważ fotografie stockowe wiążą się z pewnymi problemami i ryzykiem. Takie zdjęcie może pozyskać i umieścić na swojej stronie każdy. Kupując, nie stajesz się właścicielem, a jedynie nabywasz prawa do korzystania ze zdjęcia, podobnie jak setki czy tysiące innych firm. Oznacza to, że istnieje spora szansa na spotkanie identycznego zdjęcia na stronie twojej konkurencji lub innej stronie, która źle kojarzy się klientom. Jeśli zdjęcie w witrynie wywołuje złe skojarzenia odwiedzających, wpłynie to również na postrzeganie twojej marki.

Strona internetowa reprezentuje twoją markę

Często koszt profesjonalnej fotografii wydaje się właścicielom firm zbyt wysoki, dlatego sami postanawiają zrobić zdjęcia lub szukają alternatywny dla zatrudnienia profesjonalisty. Jeśli ta myśl przyszła ci do głowy, pomyśl o tym, że zdjęcia, które znajdują się na twojej stronie reprezentują markę, nad którą tak ciężko pracujesz. Niedbałe fotografie o niskiej jakości będą komunikować to samo o Twojej organizacji, oferowanych produktach i usługach. Profesjonalne i perfekcyjne zdjęcia są niezwykle ważne, jeśli chodzi o wywołanie pozytywnego pierwszego wrażenia na klientach, nie zapominaj o tym.

Profesjonalne zdjęcia to wszechstronne zasoby

Jeśli chodzi o marketing Twojej firmy w internecie, pewnie kiedyś już słyszałeś zwrot „content is king”. Ta zasada nadal obowiązuje. Tymczasem wielu z nas dopiero zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że zdjęcia to również treść i to z potężną mocą. W internecie zdjęcia mogą być wykorzystane do uczynienia Twojej witryny jeszcze bardziej wciągającą. Dodatkowo wykorzystasz je również w innych kanałach komunikacji online i offline. Inwestując w profesjonalną fotografię, dostarczasz sobie nową, pomocną amunicję, którą możesz wykorzystać do zwiększenia wysiłków marketingowych na niezliczonych polach.

Nie wiesz, gdzie zamówić profesjonalne zdjęcia na stronę? Zapraszamy do Pix Agency – http://pixagency.pl/.

Menu