Zdjęcia eventowe dla Hard Rock Cafe

Zdjęcia eventowe dla Hard Rock Cafe

Przedstawiamy fotorelację z eventu zorganizowanego na otwarcie nowego lokalu Hard Rock Cafe we Wrocławiu. Podczas wydarzenia odbyły się koncerty m.in Conga Line oraz Fisz Emade. Wykonywaliśmy fotografię eventową, którą klient udostępnił mediom oraz wykorzystał na swoich portalach społecznościowych. Zdjęcia oddały cały charakter wydarzenia i zatrzymały jego najważniejsze momenty.

Fotografia eventowa – jak robić dobre zdjęcia w ruchu?

Robienie zdjęć, szczególnie tych eventowych, wymaga od fotografa posiadania nie tylko dużej ilości czasu, ale również cierpliwości, sprawnego oka, odrobiny szczęścia i dobrego sprzętu. Wykonując fotografie eventowe, trzeba być przygotowanym na każde warunki. Życie w trakcie trwania wydarzenia ma swoje własne tempo, do którego należy dobrze się przystosować, aby wykonać w pełni satysfakcjonujące zdjęcia. Niezależnie od tego, czy jest to mecz piłki nożnej, rodzinna uroczystość czy koncert rockowy, uchwycenie ważnych i spontanicznych momentów jest głównym celem fotografii eventowej. Jak zatem zrobić udane zdjęcie, kiedy wokół nas panuje chaos i zamieszanie? W jaki sposób zrobić dobre zdjęcie, kiedy wszystko i wszyscy są w ruchu? Poniżej przedstawiamy 5 wskazówek.

Przygotuj schemat pracy

Prawie 50% fotografii eventowych opiera się na wcześniejszym przygotowaniu. W jaki sposób? Przed wydarzeniem należy wyobrazić sobie podstawowe ujęcia, jakie chcemy wykonać. Wcześniejsze planowanie pomaga doświadczonym fotografom obliczyć czas pomiędzy poszczególnymi ujęciami i przygotowanie się na różne okoliczności. Dobrym sposobem jest spisanie listy ujęć (np. jeśli wiemy, że wybieramy się na koncert rockowy, najbardziej odpowiednim kadrem będzie przybliżenie gitarzysty czy wokalisty, ujęcie gryfu gitarowego, ujęcie fanów), a nawet naszkicowanie poszczególnych kadrów – warto wcześniej w głowie przygotować sobie pewien schemat ujęć, jakie chcemy wykonać.

Uchwyć całą historię wydarzenia

Każde wydarzenie ma swój początek, środek i koniec. Spróbuj uchwycić całą historię. Rób zdjęcia przed eventem, kiedy ludzie dopiero się gromadzą oraz w trakcie, kiedy miejsce wydarzenia jest już pełne ludzi. Pokazuj pełną skalę wydarzenia. Podczas głównego eventu ustaw aparat na tryb zdjęć seryjnych i staraj się wykonać jak najwięcej ujęć.

Fotografując publiczność, skup się na uchwyceniu reakcji. Zdjęcia poruszenia na twarzach publiczności są bezcenne i często oddają więcej emocji towarzyszących eventowi niż samo wydarzenie.

Ty i twój aparat – pełna gotowość do działania

Śpiesz się! Fotografowanie eventów wymaga ciągłej uwagi i gotowości do zrobienia zdjęcia. Nigdy nie wiesz, co się stanie. Zawsze musisz być czujny, dlatego miej włączony i ustawiony aparat cały czas, bez względu na to, czy dany moment jest wart uwagi, czy też nie. Pamiętaj, że dobre zdjęcie wydarzenia to szybkie myślenie i szybka reakcja.

Prawidłowe ustawienia aparatu są kluczem do uzyskania doskonałych zdjęć eventowych w trudnych warunkach oświetleniowych. Profesjonalny sprzęt pozwala ustawić odpowiedni tryb scenerii, tryb nocny dla zdjęć o zmierzchu lub tych wykonywanych w warunkach o słabym oświetleniu. Warto eksperymentować z ustawieniami ręcznymi i starać się unikać używania lampy błyskowej.

Bądź wszędzie, gdzie to tylko możliwe

Nie stój w jednym miejscu. Spacerując po terenie całego wydarzenia, możesz uzyskać więcej lepszych ujęć, uwiecznić różnych ludzi i różne sytuacje. Dlatego staraj się przechadzać po różnych miejscach, ale zachowując odpowiedni dystans – tak, aby nie przeszkadzać publiczności. Staraj się szukać różnych ciekawych akcji i kompozycji kolorystycznych. Doświadczeni fotografowie potrafią przewidywać, co i w którym miejscu eventu może się wydarzyć, a przez to w porę znaleźć się w odpowiednim miejscu z aparatem gotowym do uwiecznienia chwili.

Ustaw odpowiedni kolor

Ważną rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę, jest kolor. Użyj niestandardowego balansu bieli, aby wyrównać uzyskany ton fluorescencyjny. Podczas fotografowania unikniesz żółtawego odcienia skóry, który można uzyskać dzięki podobnej sytuacji oświetleniowej.

Jeśli zależy ci na profesjonalnej fotografii eventowej, zapraszamy do podjęcia współpracy. Szczegółowa oferta dostępna na stronie – http://pixagency.pl/fotografia-eventowa/.

Menu