Zdjęcia biznesowe dla Spinney

Zdjęcia biznesowe dla Spinney

Przedstawiamy realizację zdjęć biznesowych dla programistów z firmy Spinney. Wykonaliśmy zdjęcia biznesowe, które poprawiły wizerunek oraz zdjęcia reklamowe na potrzeby strony internetowej i Social Media.

Czy na zdjęciu biznesowym muszę być w garniturze?

Dwa najczęściej stawiane pytania, które pojawiają się niemal przed każdą biznesową sesją fotograficzną, brzmią: „W co się ubrać, aby wyglądać na zdjęciu korzystnie?” oraz „Czy powinienem ubrać garnitur?”. Wielu ekspertów, zajmujących się kreowaniem biznesowego wizerunku, na pierwszym miejscu w rankingu strojów zakazanych do zakładania podczas profesjonalnych sesji zdjęciowych stawia takie, w których czujemy się niekomfortowo i nieswojo. Należy pamiętać, że aparat fotograficzny zawsze uchwyci nasze złe samopoczucie, spowodowane nietrafionym doborem ubrania.

Strój to nasza druga skóra, przy pomocą której chcemy zachęcić klientów i przyszłych pracodawców do zawarcia z nami współpracy. Jeśli nie dobierzemy odpowiednio ubrania do swego nastroju, zdjęcia będą tak samo niedobre, jak nasze emocje, towarzyszące podczas ich robienia. To, co należy przekazać na fotograficznych portretach, to autentyczna i najlepsza wersja samego siebie. Dlatego to od samego modela zależy, czy preferuje on zrobienie sobie zdjęcia w stylu casual, czy może bardziej oficjalnie – w garniturze lub w garsonce.

Co ubrać, aby wyglądać jak najlepiej na biznesowym zdjęciu?

Ubranie zakładane do zdjęcia biznesowego powinno być dobrane do branży, charakteru oraz statusu firmy, jaką reprezentuje fotografowany. Jeśli model nie potrzebuje fotografować się w mundurze, fartuchu lekarskim czy innym charakterystycznym dla danej branży stroju, powinien unikać ubrań rozpraszających uwagę odbiorców od twarzy, która stanowi najważniejszy punkt całej kompozycji. Nie istnieją ścisłe reguły mówiące o tym, że zdjęcie biznesowe powinno zostać wykonane w garniturze. To wszystko zależy od tego, co fotografowany próbuje przekazać na swoim zdjęciu. Każda branża ma swoje prawa.

Stylizacja krok po kroku

1. Wybierz ubranie, które pasuje do charakteru, profilu i statusu firmy.
2. Bądź sobą. Nie stylizuj się na kogoś, kim nie jesteś. Pamiętaj, że dobra fotografia zawsze pokaże, co czujesz.
3. Zadbaj o to, aby Twój strój do zdjęcia był zawsze czysty i wyprasowany.
4. Wybieraj ubrania, które nie są na Ciebie ani za duże, ani za ciasne.
5. Jeśli jesteś miłośnikiem grafiki i innych wzorów, na czas zdjęcia lepiej o tym zapomnij. Aparat fotograficzny nie do końca dobrze trawi kompozycyjny chaos. Wzory i nadruki mogą dominować na zdjęciu, co uczyni Twoją twarz postacią drugoplanową, a zupełnie nie o to chodzi.
6. Noś ubrania w jednolitych, stonowanych kolorach. Szczególnie w górnej części ciała. Jeśli nie masz ulubionego koloru, wybierz taki, który odpowiada barwie Twoich oczu lub włosów. Ubierając się w takie kolory, nie grozi Ci żadna katastrofa.

Menu