Zdjęcia biznesowe dla Apex Dynamics

Czy można wpłynąć na swoją fotogeniczność, czyli jak dobrze wychodzić na zdjęciach biznesowych?

Dla wielu osób pozowanie do zdjęć może wydawać się stresującym przedsięwzięciem. Zwłaszcza gdy wydaje nam się, że na portretach nigdy nie wyglądamy tak dobrze jak w rzeczywistości. Jest to problem, z którym zmaga się wiele osób, ale wcale nie tak trudno go zażegnać. Trzeba tylko zdać sobie sprawę z tego, że bycie fotogenicznym to nie wrodzony talent, lecz nabyta umiejętność, której można się nauczyć poprzez odpowiednią praktykę. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jak dobrze wychodzić na zdjęciach biznesowych.

Technika i odrobina ćwiczeń dodadzą Ci pewności siebie

Opracowaliśmy 5 uniwersalnych wskazówek, które pomogą Ci oswoić się z obiektywem i w pozytywny sposób wpłynąć na fotogeniczność podczas sesji biznesowej.

1. Ćwicz. Niezależnie od tego, czy ćwiczysz pozę przed lustrem czy używasz do tego samowyzwalacza aparatu, duży wpływ na to, jak wyjdziesz na zdjęciu stanowi odpowiednia technika i ćwiczenia. Nie bez powodu mówi się, że trening czyni mistrza. Rozluźnij się, uśmiechnij i udawaj, że ktoś robi Ci zdjęcie. Pobaw się aparatem i w danej chwili nie stresuj tym, jak wyglądasz – to bez znaczenia.

2. Poznaj swój lepszy profil. Nikt z nas nie ma idealnie symetrycznej twarzy. 98% ludzi uważa, że fotografując się z jednej wybranej strony twarzy, wygląda znacznie lepiej, niż z tej drugiej. Może dlatego warto przyjrzeć się sobie i zdecydować, z której strony moja twarz wygląda korzystniej na zdjęciach?

3. Skoncentruj się na tym, co czyni Cię wyjątkowym. Jedną z cech osób fotogenicznych jest wiara w ich wygląd. Wiele razy martwimy się drobnymi niedoskonałościami w naszej twarz – czy to piegami, przerwą w zębach, workami pod oczami. Zamiast próbować ukryć te mankamenty, pokochaj je i zaakceptuj! W ten sposób na zdjęciach będziesz wyglądać bardziej fotogenicznie i naturalnie. Każdy człowiek jest inny i nie ma ideałów. Musisz o tym pamiętać.

4. Pokaż swoje emocje. Łatwo jest rozpoznać kogoś, kto jest fotogeniczny – w jaki sposób? Przede wszystkim nie ukrywa swoich emocji. Chociaż robienie zdjęcia może być stresujące, nie pozwól, aby to odbiło się na Twojej twarzy. Im więcej ukażesz naturalnych emocji, tym lepsze będą zdjęcia. Zawsze uśmiechaj się, pokazując zęby. Prawdziwe uśmiechy pokazują uzębienie, a nie mocno zaciśnięte usta. Zachowaj naturalność twarzy, bez sztywnych grymasów.

5. Zachowaj profesjonalną postawę. Bez względu na to, na jaki styl się zdecydujesz, dobra postawa na zdjęciu jest niezbędna, ponieważ emanuje pewnością siebie i profesjonalizmem. Po prostu usiądź lub stań z wyprostowanymi plecami i ramionami, pozostając stosunkowo zrelaksowanym.

Bycie fotogenicznym – czy to wyklucza naturalność?

Bycie fotogenicznym oznacza stąpanie po cienkiej linii pomiędzy byciem niesamowicie naturalnym – tak jakby nie było aparatu, a perfekcyjnym ułożeniem każdego centymetra ciała i dobrym przygotowaniem. Najlepszym sposobem na to, jak wpłynąć na swoją fotogeniczność, jest po prostu pozwolenie ciału na naturalne ruchy i ułożenie w najwygodniejszej pozycji.
Fotografia biznesowa może po pewnym czasie wyglądać tak samo. Konkurencja powiela schematy, kopiuje pomysły – Ty możesz iść zupełnie inną, indywidualną ścieżką. Jeżeli poszukujesz inspiracji i pomysłów na energiczne, ale jednocześnie profesjonalne zdjęcia, zadaj sobie i zespołowi choćby jedno kluczowe pytanie – który z aspektów Twojej pracy jest niewidoczny dla klienta, a mógłby wzbudzić jego zainteresowanie?

Menu