Zdjęcia biznesowe dla Adrian Gamoń – specjalisty od LikedIn

Jak wygląda współpraca z profesjonalnym fotografem?

Świetne efekty sesji fotograficznej to współpraca dwóch stron – fotografa i klienta. Kiedy obie strony dobrze się rozumieją i pracują nad efektem wspólnie, wynik zawsze będzie zadowalający. W dzisiejszym artykule mówimy o współpracy z profesjonalnym fotografem podczas sesji – jak wygląda planowanie sesji zdjęciowej? Jakie pytania okażą się pomocne? Zapraszamy do lektury.

Wspólna koncepcja sesji fotograficznej

Sesja fotograficzna to nie tylko dobrze zorganizowane przedsięwzięcie, ale również wydarzenie, które ma za zadanie opowiedzieć pewną historię na zdjęciach. Przed organizacją sesji zdjęciowej profesjonalny fotograf będzie chciał przedyskutować z Tobą rodzaj sesji i zapytać o kilka kwestii, które pomogą stworzyć odpowiednie tło i klimat dla zdjęć. Taki wywiad jest niezwykle ważny, ponieważ pozwala odpowiedzieć na następujące pytania:
– Jaki rodzaj sesji będzie odpowiedni dla Ciebie lub Twojej firmy?
– Gdzie odbędzie się sesja zdjęciowa? (studio, firma klienta, outdoor)
– Kim są Twoi klienci? W jaki sposób chcesz się z nimi komunikować?
– Czy jest jakaś historia lub proces który chcesz opowiedzieć za pomocą tych zdjęć?

Udzielenie odpowiedzi na tych kilka z pozoru prostych pytań pozwoli na zbudowanie całego scenariusza sesji zdjęciowej. Da również możliwość stworzenia wizualnej tablicy inspiracji, która będzie fundamentem dla kierunku sesji, który wspólnie obierzecie.

Sesja z profesjonalnym fotografem – wybieramy lokalizację

Teraz, kiedy już mamy zarys pomysłu na sesję zdjęciową, skupimy się na lokalizacji. Współpraca z profesjonalnym fotografem często daje przepustkę do miejsc, o których wcześniej się nie wiedziało. Podczas wyboru lokalizacji należy mieć na uwadze spójność historii i koncepcji zdjęć, warunki pogodowe oraz ewentualne pozwolenia. Często to agencja fotograficzna, po ustaleniu z klientem odpowiedniej lokalizacji, bierze na siebie obowiązek wynajęcia lokacji lub zorganizowania stosownych zezwoleń.

Harmonogram sesji zdjęciowej

W przypadku zdjęć podczas eventów lub wydarzeń kulturalnych niezwykle ważne jest poznanie planu wydarzenia i utworzenie własnego harmonogramu pracy przez fotografa. Spotkanie i omówienie planu imprezy da możliwość przewidzenia nie tylko czasu pracy, ale przede wszystkim zaplanowania ujęć. Ułożenie gości w salach konferencyjnych i bankietowych przy okazji różnych wydarzeń może być inne, dlatego jeśli fotograf wcześniej będzie miał jego szkic lub krótki opis, lepiej przygotuje się do sesji. Oczywiście nie wszystko można przewidzieć i zaplanować, ale im więcej wiemy, tym lepszego efektu można oczekiwać.

Podstawą, od której należy zacząć, jest jednak wybór odpowiedniego fotografa. Chętnych na uzyskanie profesjonalnych zdjęć biznesowych, reklamowych bądź eventowych zapraszamy do kontaktu z Pix Agency – http://pixagency.pl/.

Menu