Indywidualna sesja biznesowa

Jak pozować do fotografii biznesowej?

Jako właściciel firmy na pewno wiesz, jak ważny jest wizerunek – może okazać się, że będziesz potrzebować świetnie zorganizowanej sesji zdjęciowej nie tylko na potrzeby strony internetowej, ale również do reklamy w mediach społecznościowych, materiałów drukowanych czy po to, aby zbudować silną markę osobistą. Dobre zdjęcie biznesowe może pomóc Twojej firmie lub samemu produktowi przybrać ludzką twarz i zaprezentować się w pozytywnym świetle. W dzisiejszym artykule przedstawiamy kilka rozwiązań, które warto wdrożyć podczas sesji biznesowej.

Dopasuj lokalizację sesji do swojej marki

Jeszcze kilka lat temu bardzo popularne były sesje zaaranżowane w studiu fotograficznym oraz przy użyciu sztucznego, profesjonalnego oświetlenia. Jednak coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na naturalne sesje, z wykorzystaniem codziennego miejsca pracy, sali konferencyjnej oraz naturalnego środowiska. Dzięki takiemu zabiegowi firma zyskuje nieco bardziej swobodny wizerunek, a produkty przez nią prezentowane stają się bliższe dla odbiorcy. Dzięki temu osoby pozujące czują się naturalniej, nie są spięte i zdecydowanie mniej się stresują podczas sesji fotograficznej.

Rekwizyty, które pasują do Twojej marki

Jeżeli chcesz, aby podczas sesji biznesowej pojawiły się rekwizyty, najpierw powinieneś przemyśleć, które z nich mają związek z Twoją firmą i będą pasować do Twojej marki. Upewnij się, że są to elementy, które nie będą rozpraszać ani Ciebie, ani osób, które będą oglądać zdjęcia. Przed sesją skonsultuj się z fotografem, który z pewnością doradzi Ci odpowiedni dobór rekwizytów i wspólnie przedyskutujecie zasadność ich wykorzystania.

Prezentacja sylwetki oraz stylizacja

Jeżeli chodzi o makijaż, stylizacje włosów i dobór ubrania, wielu profesjonalnych fotografów radzi, aby trzymać się z dala od bardzo modnych przedmiotów. Nawet jeśli uważasz, że odważna fryzura lub wzorzysty top będą wyglądały teraz świetnie, za rok mogą okazać się modową wpadką.

Bez względu na to, czy sesja będzie należała do tych bardzo biznesowych lub do tych luźniejszych – wyprostowana sylwetka emanuje pewnością siebie i profesjonalizmem. Staraj się utrzymywać klatkę piersiową lekko wypiętą do przodu, natomiast łopatki lekko spięte z tyłu.

Poczekaj na naturalny uśmiech

Wymuszony uśmiech skutkuje napięciem i sztuczną mimiką twarzy. Jednak naturalny uśmiech przed aparatem fotograficznym może okazać się bardzo trudny do wywołania, szczególnie dla niedoświadczonych osób. Jeśli czujesz się niezręcznie, zamknij oczy na kilka sekund. Ten chwilowy zabieg pomoże Ci się skupić, przywołać pozytywne myśli, zapomnieć o aparacie, przywołać miłe i zabawne wspomnienie.

Zobacz, jak wyglądają zdjęcia biznesowe z naszego portfolio i w jaki sposób pozowali do nich nasi klienci – http://pixagency.pl/fotografia-biznesowa/.

Menu